fbpx

Sex a etiketa

2. prosince 2021

Při hledání inspirace, čím bych Vás v těchto předvánočních dnech mohla v rámci etikety obohatit, jsem překvapivě narazila na tento článek. Sváděla jsem trochu boj s tím, zda ho s Vámi sdílet, či nikoli, nakonec jsem si ale řekla, proč ne. Možná je to právě teď ten nejlepší nápad, jak se skvěle odreagovat.

Přemýšleli jste někdy o sexuální etiketě? Většina z nás asi ne. Sex je něco jako hra, proto je nejlepší být v posteli spontánní a hravý.

Měli byste však vědět, co můžete a nemůžete dělat před sexem, během něj a po něm, abyste se vyhnuli nepříjemným situacím a zvýšili šanci na to, že k němu skutečně dojde, a navíc z něj oba zúčastnění budou mít skvělý zážitek. Zde je náš pohled na sexuální etiketu.

Co dělat před sexem

Prvním pravidlem sexuální etikety je být čistý. Nic neodpuzuje víc než nepříjemný zápach a podivný vzhled.

Druhým pravidlem je začít předehrou. Vynechání předehry a čistě mechanický sex způsobí, že budete vypadat, jako byste to vše chtěli mít co nejdříve za sebou.

Za třetí, ať už jste žena, nebo muž, vždy mějte s sebou kondomy. Ukazuje to, že Vám záleží na Vašem sexuálním životě a chcete se vyhnout nechtěnému těhotenství a pohlavně přenosným chorobám.

Dále musíte postupovat jemně a pomalu (pánové), jako byste skutečně cítili „pohyb oceánu“. Přestože jsou ženská ňadra místem, kterého se muži chtějí okamžitě dotknout, nejčastější chybou je nedostatek něhy, když se snaží tuto část ženského těla pohladit. Takže se ujistěte, že je skutečně pohladíte, místo abyste na ně „zaútočili“.

Co se týče žen, máme také jednu radu. Mužský penis je sice největší erotogenní zóna, ale zdaleka ne jediná. Muži mají rádi, pokud je líbáte i na jiných částech těla, jako jsou záda, krk, uši nebo břicho.

Obě pohlaví někdy preferují předehru v absolutním tichu. Je to tak v pořádku, pokud Vám to oběma vyhovuje. Netvrdíme, že povídání při sexu je povinnost, ale pokud chcete vyjádřit svou spokojenost, řekněte to nahlas.

Ženy obecně dělají tu chybu, že iniciativu začátku pohlavního styku nechávají na mužích. Pokud ho předběhnete, bude rád. Navíc většině mužů připadá neuvěřitelně sexy, když se vedení ujme žena. Také by pomohlo, kdybyste vždy řekli, co byste rádi, aby Vám Váš partner udělal. Neumí totiž číst Vaše myšlenky. Je to zvláště důležité pro nové páry, které se ještě navzájem dobře neznají.

A konečně abyste si ten okamžik naplno užili, je nutné přestat nutkavě přemýšlet o tom, jak během předehry vypadáte, protože to výrazně snižuje Vaše šance na opravdovou radost.

Během sexu

Většina mužů bohužel nepřemýšlí o dlouhé předehře, nicméně právě díky ní jsou ženy při sexu uvolněnější. Každopádně když už jste v posteli, ujistěte se, že nemyslíte na stresy ve Vašem životě nebo na to, co musíte udělat další den.

V případě, že Váš partner dělá něco, co se Vám nelíbí, řekněte mu, aby to trochu změnil. A co víc, pamatujte, že kompromis je cestou k sexuálnímu osvícení. Naučit se, co máte oba rádi, je zdlouhavý proces, který vyžaduje trpělivost, takže se připravte i na trochu úsilí a snahy z Vaší strany.

Dávejte si vždy pozor, abyste se celou vahou těla neopírali o partnera, jinak bude místo oddávání se báječnému uvolnění svádět boj o kyslík. Vnímejte, zda je mu to pohodlné, nebo ne, a pokud si nejste jisti, zeptejte se. Ačkoli většina lidí má občas ráda trochu tvrdší sexuální praktiky, je třeba si o tom se svým partnerem nejdříve promluvit, než celou hru rozehrajete. Vyhněte se nátlaku na partnera, mohl by způsobit velký kolaps ve Vašem sexuálním životě. Sdílejte s ním své fantazie, ale nechte jen na něm, zda je přijme, nebo ne. Musí jít o otevřený rozhovor, který je jedinou cestou, jak vytvořit příjemné chvíle.

Nejen rozhovory hrají v sexuální etiketě významnou roli. Pokud předstíráte orgasmus, znamená to, že se buď nemůžete uvolnit, nebo Váš partner dělá něco špatně. Sex by měl být oboustranným potěšením, takže nic nepředstírejte. Přiznejte mu, že jste nedosáhli orgasmu, abyste na tom mohli společně zapracovat.

Naše sexuální etiketa při sexu končí upozorněním pro muže. Pánové, je skutečně zdvořilé naznačit, že budete ejakulovat. Sladit rytmy obou, muže i ženy, není vůbec jednoduché, ale právě „tímto“ má protějšek šanci milostnou hru ovlivnit, zrychlit ji nebo zpomalit.

Co dělat po sexu 

Mazlete se a relaxujte. S oblékáním nespěchejte. Zůstat v posteli po sexu má své kouzlo. Uvolněte se a buďte v klidu. Chvíle po sexu jsou skvělé pro naladění se na partnera a vychutnání krásného pocitu, tedy pokud se nejedná jen o zážitek na jednu noc – tam se samozřejmě řiďte tím, jak a co cítíte.

Pokud to jde, dejte přednost tomu z Vás, kdo potřebuje na toaletu akutněji. Ukažte mu, že Vám na něm záleží, a trpělivě čekejte, až na Vás přijde řada. K hygieně používejte tělové ubrousky nebo osvěžující sprchu, na kousky svlečeného oblečení raději zapomeňte. Mějte na paměti, že ani povlečení se samo nevyčistí.

Souhlasíte s naší sexuální etiketou?

Když jste v ložnici se svým partnerem, vše, co se děje tam, zůstává samozřejmě tajemstvím Vás dvou. Přestože máme rádi, když je vše právě v této chvíli uvolněné, příjemné a krásné, nesmíme zapomínat na nepsaná pravidla sexuální etikety, která by měl každý dodržovat, pokud nechce partnera vyděsit a zničit si šanci na úžasně strávené chvíle. Která z pravidel sexuální etikety pravidelně dodržujete Vy?

https://www.alwaysberoyal.com/blogs/pillowtalk/sex-etiquette