fbpx

Znamení a etiketa

30. prosince 2019

Nový rok, nový začátek – tak to mnozí z nás mají. Já se přiznám, že novoroční předsevzetí jsem už za ta léta tak trochu pověsila na hřebík, i když čas od času to samozřejmě vyzkouším. Fandím ale všem, kdo jsou v tomto směru lepší než já, a když si na Nový rok něco umanou, jsou schopni lusknutím prstu změnit to, co si předsevzali, a hlavně to nevzdat. Nejen je, ale i nás v tomto směru méně dokonalé by mohl inspirovat horoskop, ve kterém se dočtete, jak na tom které znamení je s tzv. etIQ (etiketním IQ). Nechme se tedy inspirovat a zvažme, zda máme v tomto ohledu co zlepšovat.

Raci (22. června až 22. července)
Není divu, že jste na prvním místě v seznamu zdvořilosti. Neustále se snažíte postavit potřeby druhých nad své vlastní. Jste slušní a milí. Chcete, aby se všichni okolo Vás cítili příjemně a šťastně. Občas by Vám ale prospělo myslet více na sebe, i za cenu, že třeba budete malinko hrubší.

Ryby (21. února až 20. března)
Jste citliví, máte rádi klid a jste doslova mistři v umění, jak z nepříjemné situace vybruslit a zase vše uvést do harmonie. Dokážete dát lidem srdečně najevo, že Vás zajímají a jsou pro Vás důležití. Umíte naslouchat, projevit vděk a nikdo se ve Vaší přítomnosti necítí nedoceněný.

Váhy (23. září – 23. října)
Jste ti nejúžasnější hostitelé. Každá Vaše oslava je více než dokonalá. Naslouchejte myšlenkám i názorům druhých, vždy se ujistěte, že jste udělali vše pro to, aby se ostatní cítili komfortně, a neváhejte se vyhnout případným konfliktům, které by mohly vyvstat. I když se nebojíte vyslovit svůj názor, v konečném důsledku dobře víte, že je vždy ve Vašem nejlepším zájmu se usmívat a zůstat laskaví a slušní než být zlí a arogantní.

Lev (23. července – 22. srpna)
Samozřejmě že jste sebejistí a silní jedinci, vždyť jste Lvi, ale to je jen jedna část Vaší osobnosti. Přestože můžete vypadat hrozivě, když toužíte prosadit svou, ve skrytu duše máte opravdu obří srdce plné soucitu a obdivu k ostatním. Chcete, aby lidé ve Vašem životě věděli, jak moc si jich vážíte. Lvi jsou odvážní a svou přítomnost dávají jasně najevo, ale jejich zdvořilost zároveň nezná hranic.

Panna (23. srpna – 22. září)
Pokud jste Panny, máte už určitě přečtené všechny knihy o etiketě. Dopodrobna víte, co by se mělo a nemělo dělat. I když jste možná známí tím, že jste puntičkáři, a až trochu příliš dbáte na to, abyste vše dodrželi do posledního detailu, nikdo nemůže říct, že byste v rámci svého snažení nebyli zdvořilí a milí. Ačkoliv Vás většina lidí asi nepovažuje za nejvřelejší bytosti, které jsou hned s každým kamarádi, rozhodně se o Vás nedá říci, že byste byli arogantní nebo nepříjemní. Umíte dát najevo svůj vděk za jakékoliv situace.

Blíženci (22. května – 21. června)
Nemáte v úmyslu být nezdvořilí, a ačkoliv se zdá, že se pokoušíte o opak, opravdu nejste. Pokud žijete přítomným okamžikem a jste jím zcela pohlceni, pak pro Vás zdvořilost a dodržování vhodných pravidel etikety do posledního puntíku nejsou problém. Na druhou stranu se můžete octnout v zajetí jiných okamžiků, jako když třeba chcete o něčem mluvit nebo něco dalšího udělat, a to pak jde zdvořilost čas od času stranou. Popravdě řečeno, člověk nikdy neví, co od Vás může čekat.

Kozoroh (22. prosince – 20. ledna)
Kozorozi si neberou servítky, to je prostě fakt. Lidé okolo Vás dobře vědí, že se věci nebojíte říci tak, jak jsou. Zároveň se ale řídíte tím, že jak se budete chovat k ostatním, tak se budou oni chovat k vám, takže leckoho může překvapit, jak zdvořilí ve své snaze můžete být. Uděláte cokoliv, co bude za dané situace považováno za vhodné. Díky tomu, že se zaměřujete na detail a ctíte tradice, máte výhodu, kterou je korektnost a slušnost. Na druhou stranu ale nebudete zdvořilí jen tak pro nic za nic – když na Vás někdo bude hrubý, pěkně začerstva mu to vrátíte.

Vodnář (21. ledna – 20. února)
Přesná pravidla etikety Vám příliš vrásek nedělají, což ale neznamená, že nejste zdvořilí. Velice Vám záleží na lidech a světě kolem Vás a rádi byste jej změnili k lepšímu, takže se Vaše zdvořilost nemusí jevit tak, jak to ostatní očekávají. Máte tendenci působit poněkud chladně a strnule a to může jiné lidi odrazovat. Máte svůj vlastní způsob, jak být zdvořilí, a jste hrubí pouze tehdy, když někdo vyvádí, že jste něco neudělali tak, jak chtěl on, nebo když někdo dělá z komára velblouda, aniž by k tomu podle Vás byl důvod.

Beran (21. března – 20. dubna)
Jako Berani nemáte v úmyslu být hrubí, což ale neznamená, že byste si vždy uvědomovali své hranice. Máte spoustu myšlenek a názorů a nebojíte se je dát najevo – i když to znamená, že při tom musíte ostatní překřičet. Obvykle jste spíše plni nadšení než záměrně hrubí, ale jelikož jste akční a tak trochu neobratní a neuvědomujete si sami sebe, na většinu lidí zprvu nemusíte působit zdvořilým dojmem. Když Vás však poznají, zjistí, že jste zkrátka jen více vznětliví a máte ve zvyku mít v daném okamžiku navrch, místo abyste prostě jen naslouchali.

Býk (21. dubna – 21. května)
Většině lidí se nebudete zdát hrubí ani trochu, ale to jen proto, že to nikdy neuvidí na první pohled. Pokud budete v pohodě, budete milí a zdvořilí, ale když se Vám někdo dostane trochu pod kůži, dokážete vytasit drápky. Určitě Vám nejde o to, abyste udělali scénu. Jakmile ale pohár přeteče, nebudete se cítit zkroušeně, pokud si to s lidmi vyříkáte, a to bez ohledu na to, jak to bude vypadat. Jste korektní, ale zároveň po sobě nenecháte šlapat.

Štír (24. října – 22. listopadu)
I když mají Štíři dobré srdce, jsou zároveň velmi uzavření sami do sebe. Uzavřenost sice nemusí hned znamenat hrubost, ale je pravda, že hned od začátku staví bariéry. Nechápete, proč byste měli něco dělat pro ostatní jen proto, abyste vypadali zdvořile – Vaše laskavost je do značné míry záměrná a zdrženlivá. Ti, kteří Vás dobře znají, se mohou těšit z Vaší zdvořilosti a ohleduplnosti, ale když přijde na ostatní, máte tendenci se stáhnout do sebe a vysílat zřetelný signál „nechte mě na pokoji“.

Střelec (23. listopadu – 21. prosince)
Jste neuvěřitelní pohodáři a to může některé lidi překvapit. Pravdou ale je, že Střelcům jde spíše o to, aby svůj život prožili naplno, takže pro ně nemá význam se stresovat. Chtějí své myšlenky sdělit světu a jsou vždy připraveni dělat věci spontánně. Často svou nezdvořilost ani nechápou nebo si ji neuvědomují, ale pokud je na ni někdo upozorní, pak to berou vážně.